banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

Nevin Gökçek'ten Kadınlar Günü Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Sheraton Otel'de düzenlenen muhteşem bir programla kutladı. Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek programın başında yaptığı konuşmada bayanların çalışma hayatındaki önemine değindi.

06 Mart 2013 Çarşamba 20:50
Nevin Gökçek'ten Kadınlar Günü Mesajı
NEVİN GÖKÇEK: “KADINLARI İNİSİYATİF KULLANMAYA ÇAĞIRIYORUM”
 
Gösterilerin ardından kısa bir konuşma yapan Nevin Gökçek, kadınların çalışma hayatındaki pozisyonlarından örnekler vererek, “Bakarsanız okulların yüzde 99’unda kadın öğretmenler var ama müdürleri erkek, çalışma hayatında sekreterler kadın ama iş yerlerinin yüzde 95’inde patronlar erkek” dedi.
 
 
 
 
Nevin Gökçek, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatıyla özdeşleşen mücadelesi, Türk kadının eksik kalan tarafını tamamlamıştır” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Türk kadını onun sergilediği yüksek liderlikle şahsiyetini geliştirmiştir. ‘ötekilik’ çemberini kırmıştır. Her şeyden önce bu dönem kadının kendi inanç ölçülerini hayata geçirme ve yaşama mücadelesinde galip geldiği bir dönem olmuştur. Artık bugünün Türkiye’sinde kadın, artık kıyafeti ve inançlarından dolayı ezilen ve horlanan ve harcanan bir birey değildir.”
 
 
 
Kadınlar arası dayanışmanın önemine vurgu yapan Nevin Gökçek, tüm kadınların maddi manevi olarak birbirinin yanında olması gerektiğini, kadınların sorunlarının yine en iyi kadınlar tarafından anlaşılarak çözümleneceğini söyledi
 
Kadınlar için üretilen projeler ve yasal değişiklerin birçok soruna merhem olduğunu ifade eden Nevin Gökçek, “Bunun için Sayın Başbakanımız ve eşi hanımefendiye ve bakanlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kadınların özellikle medyadaki sunuluş şekline eleştiriler getiren Nevin Gökçek, kadınlarından evlilik programlarını değil, yozlaştırmayan iyi programları izlemelerini isteyerek, “Kadınları daha çok inisiyatif kullanmaya çağırıyorum” dedi. 
 
“Hanımlarınızı üzmeyiniz, onlar Allahu Teala’nın size emanetidir” hadisini örnek veren Nevin Gökçek, konuşmasını “İnsanlar doğduğunda ezan okunuyor, öldüğünde namazını kılıyorlar. Bir ömür ezanla namaz arasındaki kadar kısa. Birbirimize sahip çıkalım. Çaresiz kadınlara el uzatalım” sözleriyle tamamladı. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV