banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

Melih Gökçek'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü erken kutladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi emine Erdoğan'ın da katıldığı kutlamada ünlü şarkıcı Demet Akalın sahne aldı.

06 Mart 2013 Çarşamba 20:48
Melih Gökçek'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek’in ev sahipliği yaptığı programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, kadın milletvekilleri, bakan ve milletvekili eşleri, bürokratlar, bürokrat eşleri, büyükelçi eşleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
 
MELİH GÖKÇEK: “ŞİDDET ERKEKLERİN ACİZLİĞİDİR”
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de “Kadınlar Günü” nedeniyle düzenlenen programa katılımlarından dolayı konuklara teşekkürlerini iletti. Her 8 Mart’ta farklı bir konunun gündeme geldiğine dikkat çeken Başkan Gökçek, “Bu yıl en çok işlenen konu ise kadına yönelik şiddet. Bunu tasvip edebilmek mümkün değil. Özellikle iktidarımızın Sayın Başbakanımız ve ilgili Bakanımız Fatma Şahin’in çok güzel atılımlarını görüyoruz. Ondan dolayı kendilerine teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
 
Şiddettin erkeklerin acizliğinden kaynaklandığını vurgulayan Başkan Gökçek, “Allah’ın verdiği fiziki güçle uygulanan şiddet. Bunu tasvip etmek mümkün değil. Bu ne dinimizde ne töremizde var. Cengiz Han, ‘Hepinizin hanıyım, bu da benim hanım’ demiş. Yani töremizde hanımın yeri başka” dedi.
 
 
 
-“ANNE ÜNİVERSİTESİ KURUYORUZ”
 
İslam’da ise kadınlarla ilgili çok güzel sözler söylendiğine işaret eden Başkan Gökçek, sözlerini Hz. Muhammed’in hadislerinden örnekler vererek sürdürdü.
 
Şiddet olayının bitmesi için herkese el birliği ile çalışmak görevinin düştüğünü kaydeden Başkan Gökçek, şunları söyledi:
 
“Gücümüzün yettiği kadar özel hizmet vermek için çaba sarf ediyoruz. 18 hanım lokalimizden 307 bin hanım yararlanmış, meslek edindirme kurslarımızdan 213 bin 472 hanım yararlanmış. Sıkıntısı olan hanımların kaldığı konukevlerimiz var.
 
Yeni bir faaliyete imza atıyoruz. Emine Hanımın talebi bize yol gösterdi. Ayın 13’ü itibariyle Gazi Üniversitesi ile Anne Üniversitesi kuruyoruz. Annelik bilgilerinin zamanın şartlarına göre güncellenmesini temin edeceğiz. Sizlere ne kadar hizmet etsek az. Biz erkekler siz kadınların hakkını ödeyemeyiz.”
 
 AKALIN KONSERİ COŞTURDU
 
Konuşmaların ardından Nevin Gökçek, Emine Erdoğan’a üzerinde, “Kalkınan ve büyüyen Türkiye'nin mimarı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve bu ülkenin cefakar, fedakar kadınlarına verdiğiniz desteklerden dolayı gönülden teşekkür ederiz” yazılı bir plaket verdi. Nevin Gökçek, ayrıca Emine Erdoğan’a BELMEK kursiyerleri tarafından 9 ayda hazırlanan bir iğne oyası salon takımı ile kızı Sümeyye Erdoğan’a da işlemeli bindallı hediye etti.
 
Program, ünlü sanatçı Demet Akalın’ın konseri ile devam etti. Binin üzerinde davetli, Akalın’ın popüler parçaları eşliğinde doyasıya eğlendi. Sanatçı Akalın, “Nevin Gökçek ile tanıştığıma çok memnun oldum. Ayrıca, böylesine özel bir etkinlik düzenlediği için de teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, Nevin Gökçek’i alkışlar arasında sahneye davet ederek birlikte “Eski Dostlar” şarkısını söylediler.   
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV