banner22

banner16
23 Eylül 2019 Pazartesi

Ümran Köksüz CHP'den İstanbul 1. Bölge Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Ümran Köksüz, Caddebostan Kültür Merkezi'nde CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

28 Şubat 2015 Cumartesi 19:39
   Ümran Köksüz CHP'den İstanbul 1. Bölge Aday Adayı
 
Adaylık açıklamasını yapmak için özellikle Deniz Gezmiş'in doğum gününü seçtiğini belirten Ümran öksüz 30 yıldır verilen her görevi yerine getirdiğini belirtti.

Ümran Öksüz'e, CHP PM Üyesi Ali Özcan, Eski İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Kadın Kolları MYK Üyeleri Nurhan Coşkun, Düriye Taş, Erzurum İl  Gençlik Kolları Başkanı  Tacettin Kızıloğlu, CHP Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Karabulut, Maltepe Belediye Meclis Üyeleri Canan Sezgin, Adile Çınar, Erkan Dinçel, CHP eski il Başkan yardımcısı Olgun Çelik, çeşitli kademelerde görev yapmış parti yöneticileri, partililer katılırken Maltepe Üniversitesi tarafından işten çıkarılan işçiler açtıkları pankart ile destek verdiler.

Erzurum’dan gelen CHP Gençlik Örgütü İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ümran Köksüz’e destek verdiklerini, onun yanında olduklarını ifade ettiler. “En Zor Zamanlarımızda Yanımızda Olan Ümran Köksüz’e Teşekkür Ederiz” pankartı ile salona gelen CHP Erzurum Gençlik Örgütü, Ümran Köksüz’ün sonuna kadar yanında olacaklarını ifade ettiler.

Adaylık açıklamasını yapmak için özellikle Deniz Gezmiş'in doğum gününü seçtiğini belirten Köksüz, 30 yıldır verilen her görevi yerine getirdiğini belirtti.

CHP Parti Meclis Üyesi ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ümran Köksüz açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘’Hak ettiğimiz Türkiye yolunda, bu önemli adımı atacağımız toplantımıza hepiniz hoş geldiniz, bizi onurlandırdınız. 

Bir çoğunuzla birebir çalışma fırsatı buldum. Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, bu güzel örgütün, bu büyük ailemin, omuz omuza verip başardıklarımız karşısında bir çok kez hayrete düştüm ve her defasında olmam gerektiği yerde olduğuma inandım. Sizlerin verdiği güvenle, 30 yılda, bu partide aldığım her göreve dört elle sarıldım. Bu ülkenin geleceği ile ilgili ne zaman umutsuzluğa düşsem, örgütümün varlığını, azmini, vicdanını hatırlayıp, yeni umutlar filizlendirdim içimde. Beni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmadığınız için, 30 yıllık bu güzel yolculuğun bir parçası olduğunuz için hepinize şükranlarımı sunuyorum.

Yolumuz çetin, sorunlar çok, sorunlar büyük. 13 yılda, bu ülkeye telafisi çok zor olan büyük zararlar verildi.

Gençlerimizin umutları, emekleri, hukuksuzluklarla, torpilllerle yandaşlara  aktarıldı.

İşçilerimizin güvenliği, doymak bilmeyen siyasilere emanet edildi. Binlerce kez dağlandı yüreğimiz, ancak iktidar tarafından bu işin fıtratında var denilerek geçiştirildi. Soma’da, Ermenek’de bilindik ve sistematik bir ölüm tuzağında bilerek çalıştırıldılar.  Borç yükü altında güvencesiz çalıştırılarak susturuldular, binlerce insanımızı kaybettik. Hayatta kalabilenler ise hak gasplarıyla, işten çıkarılma tehditleriyle yüzyüze geldi.


Bugün burada bize destek olmaya gelen, omuz omuza direndiğimiz Maltepeli işçilerimizin, direnişleri sonucunda zafere ulaşacaklarına inanıyorum.

Son 13 yılda, kadın cinayetleri %1400 arttı. Ne kadar kolay söyleniyor değil mi ? Her biri birilerinin annesi, kardeşi, sevdiği binlerce kadın…


Sadece şiddetten, sadece korumasız oldukları için, sadece koruyamadığımız için, toplum olarak çığlıklarına kulaklarımızı tıkandığı için öldürüldüler. Bundan yaklaşık 1 yıl önce artık yeter demiştik, kadına ve çocuğa şiddet dursun, taciz ve tecavüzler son bulsun, kadının sesi duyulsun demiştik. Çünkü bize “çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin” diye akıl verenler yıllardır duymuyordu sesimizi.  Bu vesileyle bir kez daha kadınlarımızın maruz kaldığı şiddete dikkat çekmek üzere, geçen yıl Türkan Saylan Kültür Merkezi’ nde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde sunumunu yaptığımız kısa filmimizi sizlerle bir kez daha paylaştık. Ne yazık ki o görüntüler ve seslerin tamamı gerçek. Ve o sesler halen ülkemizdeki binlerce haneden yükseliyor, ve bu vahşet, halen binlerce kadınımızın başına her an her yerde gelebiliyor.

Bu tarihten sonra geçen yaklaşık 14 aylık sürede, yaşam hakları elinden alınan  330 kadınımızı daha, göz göre göre  şiddete kurban verdik. Sadece evine gitmeye çalışan güzel gözlü Özgecanımız da bunlardan biriydi. Kadına yaşamayı, okumayı, hayatın içinde olmayı çok gören zihniyet devam ettikçe, korkarız ki son olmayacak.

Engellilerimizin yaşam hakkı yasal güvence altına alınmalıdır.


Bugün bu salonda, geldiğiniz yollarda, gezdiğiniz caddelerde, kendi başına dolaşabilen engelliler görememenizin sebebi, engelli sayısındaki düşüş değil maalesef, keşke öyle olsaydı. Engellilerimiz, onları yok sayan politikalar yüzünden tek başlarına evlerinden çıkamıyor, günlük hayatta yer alamıyor. Bu bir çevre düzenlemesi, yerel yönetim sorunu gibi görünse de, bu sorunun çok daha merkezi politikalarla, bir seferberlikle çözülebileceğine inanıyorum. Çünkü bu konuda yapılacak her türlü iş, belediyelerin hizmetinden ziyade engellilerin yasal hakkıdır,  bu konu yerel yönetim insiyatifine bırakılmamalı, engellilerimizin yaşam hakkı yasal güvence altına alınmalıdır.

Şimdi ise yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz

Son 13 yılda geldiğimiz konumu anlatacak daha o kadar çok başlık var ki… Hepsini burada irdelemek, vaktinizi almak, içinizi daha fazla karartmak istemiyorum. Çünkü bütün bunları görmemize rağmen biz Cumhuriyet halk partisi olarak hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik, mücadeleden vazgeçmedik, bahanelere sığınmadık. Her sabah evimizden, umutsuzlukla, önyargıyla mücadele etmek için çıktık. Halkı alternatifsiz olduğuna inandırmaya çalışan iktidarın yalanlarıyla mücadele etmek için çıktık. sokak sokak, mahalle mahalle, insanımızı dinledik, halkın içindeydik ve olmaya devam edeceğiz. Şimdi ise yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz hep beraber. Umudun yolculuğuna.  

Umutluyum, çünkü herşeye rağmen, bu ülkenin tertemiz gençlerinin, yılmayan emekçilerinin, dik duran kadınlarının olduğunu biliyorum.
Umutluyum, çünkü Berkin’lerin, Ali İsmail Korkmazlar’ ın, Mehmet Ayvalıtaşlar’ın  ve gezide kaybettiğimiz tüm CANlarımızın kayıpları gibi acıları bir daha yaşamayacağımız bir dünya mümkün, biliyorum.

Umutluyum, çünkü bu ülkenin çoğunluğunun, özü sözü bir,  doğruları, ilkeleri ve inançları olaylara ve kişilere göre eğilip bükülmeyen, onurlu insanlardan oluştuğunu biliyorum.

Umutluyum, çünkü benim halkım, sadece kendisine yapılana değil, tüm haksızlıklara karşı duracak erdemli bir millettir, onlara güveniyorum.
Umutluyum, çünkü siyaseti bir kazanım değil, hizmet makamı olarak görüyorum.

 Ve bu ülkeye olan vefa borcumu, bundan sonra sizleri Ankara’da temsil ederek ödemek istiyorum.

Ve siz, bugün bu salonu dolduran, desteğiyle bugüne anlam katan güzel insanlar, sizlerin huzurunda söz veriyorum. Çok çalışacağım, partim, örgütüm, ne görev verirse versin 30 yıldır olduğu gibi, örgütümün, bu güzel ailenin yüzünü kara çıkarmayacağım.  

 Bu duygularla Ankara’da sizleri temsilen Milletvekili aday adaylığımı huzurunuzda açıklıyorum. Örgütümün en iyi değerlendirmeyi yapacağına inanıyorum. Umuda yolculukta sizleri yanımda görmek istiyorum. Bugün burada olduğunuz için hepinize teşekkür  ediyorum. '' 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV