banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

Sinan Balcı, millete hizmet için ‘ben de varım’ dedi

Ak Parti ile 2023 vizyonuna koşan Türkiye’nin teknoloji, ar-ge ve inovasyon alanlarında ve özellikle biyomedikal teknolojilerinde öne çıkan bir ülke olması hedefi için yola çıkan Sinan Balcı, Ak Parti İstanbul 1 Bölge Milletvekili Aday adayı olduğunu açıkladı.

17 Mart 2015 Salı 13:55
Sinan Balcı, millete hizmet için ‘ben de varım’ dedi
Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yüksek Mühendis Sinan Balcı teknoloji, ar-ge, inovasyon ve özellikle biyomedikal teknoloji alanında daha güçlü bir Türkiye için milletvekili aday 
adayı olduğunu vurguladı.

Hep Birlikte Yeni Türkiye ideali için İstanbul 1. Bölge’den aday adayı olan Yüksek Mühendis Sinan Balcı, ülkeme ve milletime hizmet için yola çıktım. Özellikle ülkemizin teknolojik alandaki gelişimine katkı verecek projelerde yer almak ve projeleri ileriye taşımak, ve teknolojik yatırımları Türkiye’ye çekmek amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yer almayı hedeflediğini vurguladı.
Sinan Balcı, Ak Parti ile 2023 vizyonuna koşan Türkiye’nin teknoloji, ar-ge ve inovasyon alanlarında ve özellikle biyomedikal teknolojilerinde öne çıkan bir ülke olması hedefi için önemli çalışmalar yapabileceğini kaydetti.


Sinan Balcı Kimdir?

Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sinan Balcı’nın anlatımıyla...

Evliyim, bir kızım ve bir oğlum vardır. Eşim ve kızım tıp hekimidir. İyi derecede İngilizce biliyorum. İlave olarak Arapca bilgim mevcuttur. 35 YILDIR İSTANBUL’UN KADIKÖY İLÇESİNDE OTURMAKTAYIM.

Ben Sinan BALCI 05-05-1961 yılında Samsun ilinin Çarşamba kazasının Tahta Bahçe mahallesinde doğmuşum.

Medrese eğitimini (Kuran-Hafızlık Arapça)aldıktan sonra; ilkokulu ve ortaokulu aynı köyde tamamladım. İZMİT İmam-Hatip lisesini yatılı olarak bitirdim. Milli Türk Talebe birliğine—Sonraları Milli Gençlik vakfı üyeliğim de bu ilde başlamıştır.

Lise yıllarında ilk İngilizce hocamın bana verdiği MANandBOY(1971Fiction serisi) 270 sayfalık romanı her yönü(Yazılış-okunuş-Anlam) ile iki yılda ezberledim. İngilizce ileri seviye eğitimim de buradan başlamaktadır.

İmam Hatip Lise bitiminde, 1982 yılında İ.T.Ü.Elektrik Elektronik Fak. Biyomedikal Elektronik Mühendislik eğitimimi 1986 yılında bitirdim. Aynı yıl Aynı Üniversitede başladığım Yüksek Lisans Eğitimimi, Devlet bursu ile İngiltere Brighton da, Brighton Üniversitesi’nde devam ettirdim.

Yurduma dönüşümde Askerliğimi Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra, Özel Bir firmada DMS (Digital Multiplex System) Müdürlüğü,Birbaşka özel firmada TV AR-GE bölümünde çalıştım.

Daha sonra büyük bir medikal görüntüleme cihaz üretici firmasında, Medikal Sistemler üzerinde –MRI (Magne.Reso.İmaging) - CT-(Computed Tomography)-USG(Ultrasound) Konusunda saha Biyomediklal mühendisliği ve müdürlük yaptım. Her yılın iki-üç ayı Japonya’da eğitim ve Öğretmenlik yaparak geçti.

22 yıl bu firmada aktif çalıştıktan sonra, emekli oldum SİNEMED LTD adı altında kendi firmamı kurdum.(www.sinemed.com.tr)

22 yıl bu şekilde çalıştığım sağlık sektöründe Türkiye’nin illerinin tamamını ve ilçelerinin de %80 gibi bir oranını dolaştım. Yurtdışında da: Japonya, Hollanda, Almanya, İngiltere, Amerika ve Kanada da iş ve eğitim seyahatlerinde bulundum. Bu ülkelerde toplam 6 yılım geçti.4 Üniversitede Biyomedikal Hk. Konferanslarım oldu. Aşağıda bir-iki üniversitede yedek kitap ve büyük bir medikal görüntüleme cihaz üreticinde halen asıl kitap olarak okutulan Kitaplarım mevcuttur. 1-Command Procedure for USG,2-Basıc CT Systems ve 3-Basıc MRI Systems. Bu ileri Tıbbi teknoloji cihazlarını Türkiye’de de koordine olursak cok iyi üretebiliriz. Cin, Japonya, G.Kore. .....vs. nasıl bunların üretimlerini yapıyorlarsa, bizde iyi bir koordine ile Üretebiliriz. Bunun koordinelerini oluşturmak için de Millet vekili aday adayı oldum. Çünkü üretim merkezlerini, kişileri, dizaynırları cok iyi tanıyorum. 22 yılım bunlar arasında geçti.

Bu bilgilerimi 2002 yılından beri üyesi olduğum AK Partili Arkadaşlara; isteyen herkese gerek Milletvekili aday adayı olarak gerekse, inşallah kazanırsak 1.Bölge Millet vekili olarak aktarmaya hazır olduğumu söylemek isterim.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV