banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

MHP'nin koalisyon koltuğu uçakta!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "hükümeti kurma yetkisi alan AKP bize gelene kadar koalisyon görüşmesi olmasın" talimatı nedeniyle "diyalog" sorunu ortaya çıkarken, AKP ve CHP, MHP'nin nabzını "VIP sohbetleri", "Uçaktaki yan yana koltuklarda" ve "genel yemekli davetlerde" tutuyor.

22 Haziran 2015 Pazartesi 13:59
 MHP'nin koalisyon koltuğu uçakta!Bahçeli’nin “görüşmeyin” talimatına MHP ’li kurmaylar harfiyen uyması, Ak Parti ve CHP ’lilerin “temas” sorunu yaşamasına yol açtı. Durum böyle olunca siyasi partiler rakiplerinin nabzını özellikle MHP’deki gelişmeleri “VIP sohbetlerinde”, “THY uçaklarındaki yan yana koltuklarda” ve “herkese açık yemek davetlerindeki masalarda” tutuyor. Ak Parti ve CHP’li yöneticiler, VIP’te, uçakta ve yemekte karşılaştıkları MHP’li kurmaylara “olası koalisyonları” sorarken, Genel Başkan Bahçeli’nin koalisyona yönelik hangi hamleyi yapacağını anlamaya çalışıyor. Parti kurmaylarının genel ortamlardaki bu diyalogları liderlere aktarıldıkça gayri resmi köprü kurulmuş oluyor.
BAHÇELİ'YE İLETİLİYOR 

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre, Ak Parti ve CHP’li yöneticilerle VIP’te, Uçak’ta, yemekte sohbet eden MHP’li yöneticileri aldıkları izlenimleri Genel Başkan Bahçeli’ye iletiyor. Bahçeli ise kurmaylarına partiyi bağlayıcı herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmalarını, resmi müzakereler başlamadan bu tür diyaloglara zorunlu olunmadıkça girilmemesi tavsiyesinde bulunuyor. Bahçeli, bilgisi dışında Ak Parti ve CHP ile temas kurulması halinde ise o görüşmeyi gerçekleştiren isimleri kesin bir dille uyarıyor. Bu arada MHP yönetimi tabandan gelen “koalisyona girelim” baskısıyla karşı karşıya. Olası MHP-CHP koalisyonuna HDP’nin desteğine rağmen girilmesi yönünde talepler gelmesine rağmen, taban daha çok Ak Parti-MHP koalisyonunu istiyor.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV