banner22

banner16
23 Eylül 2019 Pazartesi

TRT'den Flaş Müzik Programı Geliyor!

TRT sesi güzel olanları biraraya getiriyor. Düzenlenen yarışma Avrupa ve Türkiye olarak iki ayakta gerçekleştirilecek.

10 Nisan 2015 Cuma 14:51
TRT'den Flaş Müzik Programı Geliyor!
 
Türkiye'nin kamu yayıncılığı anlamında çığır açan Kanalı Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu TRT'de yeni bir ses yarışması başlıyor. TRT Müzik, Türk Sanat ve Türk Halk müziğinde başarılı olmak isteyenleri ''Sıra Sende Türkiye'' ve ''Sıra Sende Avrupa'' yarışmasında buluşturacak.

Nusret Yılmaz, Amber Türkmen ve Adile Kurt Karatepe yarışma jürisinde yer alırken Anıl İlter de sunuculuğunu üstlenecek. Her hafta ünlü bir sanatçı jüri olarak yer alacak.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi kültürlerini yaşatmak için verdikleri mücadelenin farkında olan TRT “Sıra Sende Avrupa’’ ile gurbetçilerimizi, “Sıra Sende Türkiye” ile Türk müziğine gönül vermiş yetenekli sesleri ekrana getirecek. Seçmeler sonrası Avrupa ve Türkiye’den seçilen  40 finalist 10 hafta  boyunca Türkiye’de kalarak Türk müziğini en iyi şekilde yorumlamak için yarışacaklar. Orkestra şefliğini ve müzik yönetmenliğini Ömer Hayri Uzun’un gerçekleştireceği yarışma 25 kişilik orkestradan oluşacak.

10 hafta sürecek yarışmada, eleme olmadan en çok hafta birinciliği olan 4 kişi yarışmayı kazanmış olacak. Jüri ve seyirciler oylamayı yapacak. Yarışmacılar 50.000 TL para ödülünün yanı sıra TRT sanatçısı olma fırsatını yakalayacaklar.

IPD yapım şirketinin üstlendiği yarışma cumartesi pazar günleri saat 20.00- 23.00 arası TRT Müzik’te, Cuma günleri  ise saat 22.45’de “ Sıra Sende En İyiler” adıyla TRT 1’de  yer alacak.

Birbirinden kaliteli ve iddialı seslerin yarışacağı, her bölümü merakla beklenen yarışmanın ilk bölümü 11 Nisan’da TRT Müzik’te sevenleriyle buluşacak.

TRT kimdir?
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (kısaca TRT), Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevli tek kuruluşudur. 1 Mayıs 1964 günü çıkan TRT yasasıyla kuruldu. 1990'ların başında ilk özel televizyon kanalı ve özel radyo kanalı yayına başlayana dek Türkiye'de radyo - televizyon yayıncılığı yapan tek kurum olarak hizmet verdi.

Türkiye'de televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturdu. Günümüzde, 24 saat 10 ayrı kanaldan televizyon yayını gerçekleştirmekte, ek olarak GAP TV alanında da Güneydoğu illerine özel yayın yapmaktadır. Radyo yayıncılığı olarak 12 ayrı kanaldan izleyicilerine ulaşmakta, yine 31 ayrı dilde dış ülkelerdeki izleyicilerine yönelmektedir.

Günümüzde, Türkiye'de yayın kuruluşları arasında en büyük haber oluşumuna sahiptir. TRT, günlük ortalama 11 saatlik haber ve haber program yayını yapmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturduğu dizi film, belgesel, drama ve televizyon yapımları ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır. İleri ölçüde yetişmiş yayıncı ve yapımcı kapasitesi ile özel yayın kuruluşlarını da desteklemiştir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV