banner22

banner16
17 Eylül 2019 Salı

Temel Kotil'e Avusturya'dan liyakat nişanı

Avusturya, 1952’'den bu yana övgüye kıymet hizmetlerde bulunan çok az sayıda kişiye layık gördüğü “Büyük Onur Nişanı” nı dün THY Genel Müdürü Temel Kotil’e takdim etti.

08 Ekim 2015 Perşembe 10:37
Temel Kotil'e Avusturya'dan liyakat nişanı
10 sene evvel oturduğu Türk Hava Yolları THY Genel Müdürlüğü koltuğunda, Türk Hava Yolları THY'yi Avrupa'nın En İyi Hava Yolu olarak, sivil havacılık tarihine getiren Temel Kotil'in başarıları, Avusturya tarafından da, "Gümüş Büyük Onur Nişanı" ile takdir edildi. Avusturya'nın Başkent Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen merasimde Kotil'e nişanını, Büyükelçi Klaus Wölger takdim etti.

Wölger, Türk Hava Yolları THY'nin başarısını Türkiye'den evvel vazife yaptığı Singapur'dan bu yana deneyimlediğini belirterek, "Görev yaptığım Cakarta'dan Avusturya arasında yaptığımız yolculuklarda eşimle hep Türk Hava Yolları THY'yi tercih ettik. Bunda Türk Hava Yolları THY'nin emniyet kalitesi ve lezzetli mutfağı çok etkili oldu" dedi. Wölger, Türk Hava Yolları THY'nin catring hizmetini yapan Do-Co firmasının sahibi Atilla Doğudan'ın Avusturya vatandaşı olmasından da gurur duyduklarını söyledi.

EN ANLAMLISI OLDU

Nişan diplomasını büyükelçiden alan Kotil ise, profesörlüğe kadar varan akademik hayatında, sayısız diploma aldığını belirterek, "Ama benim için en anlamlı diploma bu oldu" dedi. Ödül töreninde Kotil, Büyükelçi'ye Türk Hava Yolları THY'ye ait bir uçağın maketini sundu.  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV