banner22

banner16
23 Eylül 2019 Pazartesi

TARİFELİ UÇUŞLARA DA YAKIT DESTEĞİ

Kültür ve Turizm Bakam Nabi Avcı, charter uçaklara verdikleri 6 bin dolarlık yakıt desteğini bütün yıla yayacaklarını açıkladı.

14 Nisan 2017 Cuma 14:09
TARİFELİ UÇUŞLARA DA YAKIT DESTEĞİ
'Turizm Sektörü Buluşması'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakam Nabi Avcı, ''Kruvaziyerlerle turist getiren işletmelere yolcu başına 30 dolar teşvik vermek üzere, Bakanlar Kurulu kararımızı hazırladık" dedi. Dünyada 1.2 milyar insanın turizme yöneldiğine dikkati çeken Avcı, herkesin deniz, kum ve güneş meraklısı olmadığına, Japonların arkeolojik turizme, Çinlilerin kültür turizmine meraklı olduğuna dikkati çekti. Marmaris'te Hindistan'dan gelen düğün sektörü temsilcileriyle de görüştüklerini anlatan Avcı, "Yeni bir turizm türü ortaya çıktı. Düğün turizmi. Hindistan'daki üst gelir gruplar arasında Türkiye'de düğün yapmak, balayı geçirmek bir prestij meselesi. Antalya, Alanya bu konuda iyi bir durumda. Muğla da bu pastadan payını alacak" dedi.

YAKIT DESTEĞİ

Charter uçaklara verdikleri 6 bin dolarlık yakıt desteğinin sektörde ciddi bir rahatlamaya neden olduğuna dikkati çeken Avcı, "Geçen yıl sadece charter uçuşlarına ve belirli sayıdaki havaalanlarına verilen yakıt desteğini bu yıl bütün bir yıla yaydık. Yıl boyunca uçaklara yakıt desteği vereceğiz. Sadece charter uçuşlarına değil, tarifeli uçuşlara da veriyoruz. Dört yeni havalimanı daha ilave ettik. İnşallah kruvaziyer turizmine de bu desteği vermek için Bakanlar Kurulu kararını hazırladık. Kruvaziyer turisti getiren işletmelere de yolcu başına 30 dolar teşvik vermek üzere, Bakanlar Kurulu kararımızı hazırladık" dedi.      Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV