banner22

banner16
17 Eylül 2019 Salı

Avrupa'da 2 milyon istihdam sağlıyor

Türkiye'de 3. havalimanına itirazlar tam gaz sürerken Avrupa Birliği AB'de havacılık sektörü doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağlıyor

01 Ekim 2015 Perşembe 16:42
Avrupa'da 2 milyon istihdam sağlıyor
Avrupa Komisyonu'nun Ulaştırmadan Sorumlu Üyesi Violeta Bulc, Avrupa'nın sürdürülebilir bir havacılık sektörü için ortak strateji belirlemesi gerektiğini belirterek, "Avrupa Birliği AB'de havacılık sektörü doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağlıyor" dedi.

Bulc, Brüksel'de havacılık sektöründe emniyet konulu konferansta, havacılık sektörünün ortak hedeflerinin tayyare kazalarının engellenmesi, yolcu ve uçuş ekiplerinin güvenliği ve uçakların güvenli bir ulaşım şekli olduğu konusunda kamunun bilgilendirilmesi olduğunu söyledi.

Havacılık sektörünün büyüme ve istihdama mühim katkıları olduğuna dikkati çeken Bulc, AB'nde (Avrupa Birliği AB) havacılık sektörünün doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağladığını vurguladı.

Bulc, Avrupa'da günlük 27 bin uçuş gerçekleştiğini, bu rakamın bütün dünyadaki uçuşların yüzde 26'sı olduğunu ifade etti.

Havacılık alanında Avrupa'nın tarihsel olarak öncü bir rol oynadığını dile getiren Bulc, "Avrupa'da havacılık politikalarının liberalleşmesi, nihai 20 senede bu sektöre çok katkı sağladı. Uygun fiyatlı havacılık şirketleri sektörde liberalleşme olmasaydı ortaya çıkamazdı. Bu nedenle bugün çok sayıda yolcu uçarak seyahat edebiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bulc, Avrupa'nın sürdürülebilir bir havacılık sektörü için ortak strateji belirlemesi gerektiğine işaret ederek, "Komisyon sene sonuna kadar yeni havacılık stratejisini yaşama geçirmeyi planlıyor. Bu yeni havacılık stratejisinde emniyet en mühim faktör olmaya devam edecek" diye konuştu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV