banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

İstihbarat uçağı diye alındı, eski bakanın özel uçağı oldu

AKP yönetiminin 'bakanlara özel uçak alınmalı' diye açıklama yapmasının ardından Eski bakan Efkan Ala'nın kendisine uçak aldırdığı ortaya çıktı. Üstelik milletvekili adayı olmasının dışında hiç bir sıfatı olmayan Ala, uçağı hâlâ kullanarak yasaları çiğniyor.

30 Nisan 2015 Perşembe 15:02
 İstihbarat uçağı diye alındı, eski bakanın özel uçağı oldu


Millet Gazetesi'nin haberine göre, Efkan Ala’nın İçişleri Bakanlığı döneminde alınan Beachcraft B350 (keşif gözetleme uçağı) ve Cessnaxls+ (Jet) marka iki ayrı uçağı hala kullandığı ileri sürüldü. Ala'nın güvenlik,  istihbarat amaçlı alınan uçakları özel VİP jeti olarak kullandığı ve bu uçaklarla memleketi aynı zamanda seçim bölgesi olan Erzurum'a defalarca gittiği öğrenildi.

MİLYON DOLARLIK

Efkan Ala’nın kullandığını ve bakanlığın VIP uçakları arasında yer alan Cessna Xls jetleri 9-12 kişilik olabiliyor. 3 bin 400 km menzile sahip bulunan jetlerin fiyatları konforuna göre 13- 15 milyon dolar arasında değişiyor. İstihbarat ve keşif uçağı olarak kullanılan Beechcraft B-350 uçağı üzerinde bulunan yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde etkili görüntüler alındığı belirtiliyor. Uçak 3 bin 200 km menzile kadar aralıksız uçabiliyor.

AKP VIP UÇAKSIZ YAPAMIYOR

VIP uçak uygulaması AKP Hükümetleri döneminde arttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 adet VIP uçağı bulunuyor. Başbakanlık bünyesinde bulunan VIP uçak sayısı 6 adet. Ayrıca OBA isimli bir doe VIP helikopter bulunuyor. Dışişleri ve Enerji Bakanları en fazla VIP uçak kullanan bakanlar arasında yer alıyor. Kaynak: Millet
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV