banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

THK ve THY'den Süper Maaş Garantisi!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ile THY Genel Müdürü Temel Kotil dev bir anlaşmaya imza attı. Pilotluk bugünün ve geleceğin en güzel mesleklerinden... Prestiji ve geliri çok yüksek olan bu mesleğin mensupları arasına katılmak kolaylaşıyor.

04 Eylül 2013 Çarşamba 17:49
THK ve THY'den Süper Maaş Garantisi!
THK ile THY arasında imzalanan protokolle sektördeki Türk pilot açığının kapatılması hedefleniyor. İşte protokolün ayrıntıları.
Tük Hava Kurumu Üniversitesi ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan anlaşmanın  en önemli yönünü eğitim sonunda adaylara iş garantisinin verilmesi oluşturuyor. 
 
İş garantili pilot yetiştirme eğitim programı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı güz yarıyılında Ankara, İstanbul ve İzmir Kampüslerinde açılacak, eğitim dili İngilizce olacak.  THY’de İş Garantili Pilotluk Eğitimine ve Tezsiz Yüksek Lisans Programına 15 Eylül 2013 tarihine kadar müracaat edilebilecek.
 
Pilotlukta istihdam açığı bulunduğunu ve Türkiye'de görev yapan pilotların yakalaşık bin tanesinin yabancı uyruklu olduğunu hatılatan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban açtıkları yeni program ile bu alandaki Türk pilot açığının kapatılmasında önemli bir katkı sağlanacağını söyledi.
Pilotluk Eğitimine Başvuru Şartları
 
İlk şart 30 yaşın altında olmak. Eğitim programına katılabilmek için üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olma şartı da aranıyor. Adaylar THY tarafından uygulanan DLR sınavını da başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bu sınavı geçemeyenlerin programa kabul edilmeyecek. TOEFL sınavındanda en az 75 puan almak başvuru şartları arasında bulunuyor. Bu şartları yerine getiren adaylar iki yıl sürecek eğitim programı için 115 bin dolar ödeyecek. Pilotların 10 bin doların üzerinde maaş aldıkları göz önünde bulundurulduğunda ödenen paranın bir yıldan kısa süre içerisinde geri alınacağı görülüyor.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV