banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

'THK ÖĞRENCİSİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM'

THK Üniversitesi Ankara Havacılık Meslek Yüksek Okulu Kabin Hizmetleri Öğrencileri Mock-Up Eğitimini tamamladı.

20 Temmuz 2013 Cumartesi 15:13
'THK ÖĞRENCİSİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM'
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ankara Meslek Yüksek Okulu kabin hizmetleri stajyer öğrencileri, eğitimlerinin en önemli yapı taşlarından birisini oluşturan Mock-Up (Kabin Hizmetleri Simülatörü) eğitimini tamamladılar.
 
Ülkemizdeki iki Mock-Up eğitim simülatöründen birisi olan Antalya’daki International Flight Trainig Center Center’da (IFTC) gerçekleştirilen eğitim öncesinde, öğrencileri karşılayan THK Yönetim Kurlu Üyesi ve Antalya Şube Başkanı Sayın Vasıf Yüceliş ve ICF Antalya Airport Yönetim Kurlu Üyesi Yaşar Döngel, çok heyecanlı olduklarını ve tüm öğrencilerin bu eğitimi alacaklarından ötürü mutlu olduklarını belirttiler.
 
Stajyer Öğrenciler Yangın Söndürüp Yolcuları Tahliye Ettiler
 
Türk Hava Kurumu’nun ilk hostesi olan Özlem Yurdusev liderliğinde gerçekleştirilen eğitimde, öğrenciler Boeing 737/800 tipi uçakta yangın ve duman, kapı arıza, kapı ve acil çıkış, acil durum ve güvenlik ekipmanları, tahliye ve uçuş prosedürleri gibi gerçek bir uçuşta olabilecek tüm olaylar ile ilgili oluşturulmuş senaryolarda uygulama yaparken heyecan dolu anlar yaşadılar. Kabin içinde çıkan yangını söndüren öğrenciler, basınç düşmesi nedeniyle bayılan yolculara müdahale ettikten sonra, zorunlu iniş yapan uçaktan yolcuları tahliye ettiler.
 
Eğitim sonrasında çok mutlu olduklarını ve kariyerleri için önemli bilgiler edindiklerini söyleyen THK Üniversitesi Ankara Havacılık Meslek Yüksek Okulu stajyer öğrencileri, öğretmenlerine ve kurum yetkililerine almış oldukları eğitimden ötürü teşekkür ettiler.
 
THK Öğrencisi Olmaktan Gurur Duyuyorum
 
THK Üniversitesi öğrencisi olmaktan gurur duyduğunu söyleyen, THK Üniversitesi Ankara Havacılık Meslek Yüksek Okulu stajyer öğrencisi Yüksel Doğan, almış olduğumuz eğitimle sivil havacılık sektörünün gelişiminde rol alacak yetişmiş ve bilgili birer personel olarak sektörde gereksinin duyulan kabin ekibi ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir heves ve gayretle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV