banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

Göklerin liderlerinden dev işbirliği!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Türk Hava Yolları işbirliği ile “iş garantili” yüksek lisans programı başlıyor. Yaklaşık 2 yıl sürecek olan Pilotaj Yüksek Lisans Programının ardından Türk Hava Yolları, mezun olan bütün pilot adaylarını bünyesine katacak.

26 Temmuz 2013 Cuma 16:04
Göklerin liderlerinden dev işbirliği!
İş garantili pilotaj yüksek lisans programı…
 
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal BAN’ın da katılımıyla gerçekleşen imza töreninde protokolü, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Osman YILDIRIM ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel KOTİL imzaladı.
 
“Ülkemizin gururu THY ile işbirliği içinde olmak bizim için onurdur”
 
Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin Ankara, İstanbul ve İzmir’de başlatılacak olan yüksek lisans programlarının sonunda -yapılan işbirliği çerçevesinde- bütün pilot adayları Türk Hava Yolları’nda iş başı yapacaklar. 
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal BAN, “THY, dünyadaki en büyük hava yolları arasında adını altın harflerle yazdırmıştır. Türk Hava Yolları bizim gururumuzdur. Böyle büyük ve köklü bir kurumla işbirliği yapmak bizim için onurdur. Biz de 88 yıl önce Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu büyük ve köklü Türk Hava Kurumu’nun Üniversitesi olmaktan gurur duyuyoruz.  İşbirliği yapmak bize mutluluk verdi. Temennim, 2 yıl sonra mezun verdiğimiz öğrencilerimiz de mutlu bir şekilde ve gururla diplomalarını alırlar” diye konuştu. 
 
“ Yüzde yüz iş garantili yüksek lisans programı”

Yüzde yüz iş garantili pilotaj yüksek lisansı programının, pilot olmak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirten BAN şöyle devam etti:
 
 
“Havacılık sektörü yılda yüzde 6,5 oranında büyümektedir. Gelişmiş ülkelere baktığınızda havacılık ve uzay ile ilaç sanayii bir numaradır. Boeing firmasının yaptırdığı bir araştırmaya göre veriler, 2030 yılına kadar bu sektörün sürekli büyüyeceğini gösteriyor. Ülkemizde 1000’e yakın yabancı pilot görev yapmaktadır. Buraya devam eden öğrenciler işsiz kalmayacaklar. Türk Hava Yolları gibi dünyanın sayılı hava yolu şirketi arasına girmiş bir büyük kurumda, diplomalarını aldıkları gün işbaşı yapacaklar. Zaman, artık dakikanın bile hesap yapıldığı bir zamandır. Bu mesleği seçenler, geleceğe yatırım yapacaklardır.”
 
Pilotaj Yüksek Lisans Programının ön başvuru koşulları, Türk Hava Yolları tarafından belirlenecek. Ekim ayında başlayacak olan dersler, 4 dönem sürecek ve her dönem yeni öğrenci kayıtları uygun olarak yapılacaktır.
 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV