banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

Başarılı projeleri öğrencilere Avrupa kapısını açtı

ERASMUS, Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projesi kapsamında 30 öğrenci, İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa’ya gidiyor. Türkiye ve Ankara’nın en başarılı mesleki ve teknik okulları arasında yer alan lisenin öğrencileri öğretmenleri nezaretinde stajlarını Avrupa’da yapacak.

05 Ocak 2015 Pazartesi 17:14
Başarılı projeleri öğrencilere Avrupa kapısını açtı
 İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin  proje Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Projeyi hazırlayan 30 öğrenci Erasmus programıyla Avrupa’da staj yapacak. Bu akışta Mobilya İç Mekân Tasarımı Alanından 15 öğrenci Hollanda’ya, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanında 15 öğrenci alan öğretmenleriyle birlikte Romanya’ya gidecek.

Avrupa’da staj yapacak 30 öğrenci; Okul müdürü başkanlığında kurulan komisyon tarafından derslerdeki başarı düzeyi, daha önce disiplin cezası almamış olmaları, Grup çalışmasına yatkınlığı, Sosyal faaliyetlere katılımı, Projeye katılmaya hevesli ve kendilerini mesleki alanda geliştirmeye istekli olmaları kriterlerine seçilecek ve okulun internet sitesinde ve yerel basında duyurulacak. 
Avrupa’ya staja gidecek öğrenciler; kendi meslekleriyle ilgili konularda eğitim alarak yurt dışı eğitimlerini tecrübeleriyle birleştirerek mesleki alanda iyi yetişmiş teknik eleman olma yolunda bir adım atmış olacak.  

Anahtar Kelimeler: Haber
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV