banner22

banner16
18 Ekim 2019 Cuma

İngiltere de uçak kaldırabilir

DAİŞ’in Tunus’ta plajda rastgele turistleri tarayıp katliam yapması, Fransa’da gaz tesislerini basan bir kişinin işverenin kafasını kesmesi sonrası İngiliz hükümetinde tedirginlik arttı. Cameron hükümetinin Suriye’ye DAİŞ ile mücadele çerçevesinde düzenlenen hava saldırılarına dahil olmak için adım atması bekleniyor

03 Temmuz 2015 Cuma 14:40
İngiltere de uçak kaldırabilir


İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, BBC Radyo 4’te yaptığı açıklamada, İngiliz milletvekillerinin uluslararası sınırları dikkate almayan DAİŞ’i yenmenin yollarını dikkatle değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Fallon, “DAİŞ’i hem Suriye, hem de Irak’ta yenmemiz gerektiğini her zaman açıkça söyledik. Irak’ta bunu yapıyoruz. Koalisyonun her üyesi bunun için farklı şeyler yapıyor. DAİŞ’in yönetildiği yer ise Suriye. Burada bir şeyler yapmamak mantıksız” diye konuştu.


İngiliz basını, İngiltere Başbakanı David Cameron’ın, Tunus’taki otel saldırısında 30 İngiliz vatandaşının hayatını kaybetmesinin ardından Suriye’de DAİŞ’e yönelik hava operasyonları başlatmak için parlamentoda oylama yapılmasını önereceğini ve bu yönde parlamenterlerin nabzını yokladığını kaydediyor.
‘Bir yılda 14 bin DAİŞ’li öldürüldü’
Federe Kürdistan Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, peşmerge güçlerinin operasyonları ve koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında son bir yılda 14 binin üzerinde DAİŞ unsurunun öldürüldüğünü belirtti. Kadir, AA açıklamasında peşmerge kaybının da bin 212’ye yükseldiğini kaydetti. Yaralı güçlerin sayısının 7 bine yaklaştığını kaydeden Kadir, peşmergenin Musul operasyonuna katılacağını ancak bunun “nasıl ve ne şekilde” olacağına ilişkin henüz karar verilmediğini de ekledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV